0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

نرم افزار تلفنی ۳CX Softphone برای داخلی سیپ روی گوشی و کامپیوتر

3cx voip softphone نرم افزار

در این مقاله در نظر داریم علاوه بر قرار دادن لینک مستقیم دانلود نرم افزار VoIP تلفنی ۳CX برای پلفرم های ویندوز، اندروید و IOS، به آموزش مختصر از نحوه ریجیستر کردن و راه اندازی داخلی سیپ روی این نرم افزار، بپردازیم.

دانلود نرم افزار ۳cx

شما میتوانید در پایین به لینک دانلود اخرین ورژن نرم افزار ۳CX Softphone برای ویندوز و اندروید دست رسی داشته باشید. در حال حاضار این آخرین ورژن این نرم افزار میباشد و بروی Windows 10 هم قابل نصب میباشد.

نرم افزار موبایلی و ویندوز ۳CX در میان نرم افزار های رایگان موجود، از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است. شما میتوانید به سادگی یک داخلی سیپ از سرور VoIP خود روی آن ریجیستر کنید. به این ترتیب شما یک داخلی با عمکرد مناسب میتوانید روی گوشی موبایل و یا کامپیوتر و یا تبلت خود داشته باشید.

آموزش کانفیگ و راه اندازی 

در اینجا در نظر داریم نحوه راه اندازی و کانفیگ نرم افزار ۳cx روی کامپیوتر برای شما به شکل تصویری آموزش دهیم. نحوه راه اندازی روی گوشی موبایل و تبلت نیز هم به به شکل مشابه خواهد بود.

قبل از شروع باید این نکته را در نظر داشته باشیم. شما برای راه اندازی یک داخلی SIP روی این نرم افزار، اول باید یک سرور ویپ داشته باشید. سرور VoIP بسته به نوع آن آکانت استاندار سیپ برای ریجیستر کردن روی نرم افزار و یا تلفن های IP خواهد داد. این سرور ویپ میتواند یک سانترال و یا مرکز تلفن تحت شبکه باشد و یا یک سافت سوئیچ نرم افزاری روی یک سیستم.

نکته

شما اگر یک سرویس سیپ از یکی از شرکت های ارائه دهنده خط SIP (مانند: شاتل، آسیاتک، شرکت مخابرات و …) تهیه کرده اید، دیگر نیاز به راه اندازی سرور ویپ و یا IP-PBX (سانترال ویپ) نخواهید داشت. فقط کافی است اطلاعات داده از سمت سرویس دهنده را در نرم افزار ۳CX وارد کنید. در این حالت در واقع شما مستقیم به سرور این سرویس دهنده ها متصل میشوید.

ابتدا فایل مورد نظر را از یکی از لینک های بالا دانلود کنید. بعد از بالا آمدن نرم افزار برای اولین بار با پیغام زیر مواجه میشوید.

آموزش راه اندازی نرم افزار 3CX

گزینه Create Profile را انتخاب کنید. گزینه Auto Provision در مواردی که مرکز تلفن و سیستم تلفنی شما ۳cx است، کارایی خواهد داشت.

در صورتی که قبلا نرم افزار را باز کرده اید و این پیغام برای شما نمایش داده نمیشود. میتوانید از دکمه پایین و قسمت Accounts وارد مرحله بعد شوید.

کانفیگ نرم افزار تلفنی 3CX

در این مرحله بعد از انتخاب گزینه New میتوانید اطلاعات اکانت SIP خود را وارد کنید. تا در صورت نداشتن مشکل شبکه و زیر ساخت به سرور VoIP متصل شوید.

3cx softphone

در این قسمت اطلاعات داخلی سیپ را باید وارد کنیم.

قسمت ۱ : برای درج اسم اکانت
قسمت۲ : برای درج شماره داخلی
قسمت ۳ : برای درج شماره داخلی
قسمت۴ : برای درج ID داخلی سیپ مورد نظر
قسمت ۵ : پسوردی که برای این اکانت روی سرور ویپ ست شده است.
قسمت ۶ : IP مربوط دست رسی به سرور ویپ مثلا ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۰۱:۵۰۶۰
قسمت ۷ : در واقع زیر کادر مربوط قسمت ۶ میباشد و برای دادن آدرس سرور در مواقعی که سرور در شبکه لوکال نیست کارایی دارد.

مطالب مرتبط

آشنایی با سافت سوئیچ و مرکز تلفن ۳CX

امکانات، آموزش و دانلود نرم افزار تلفنی GS Wave

آشنایی با امکانات نرم افزار ویپ ایزابل + لینک دانلود نسخه پایدار

معرفی نرم افزار موبایل Mobile Softphone پاناسونیک

مطالب پیشنهادی

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...